RMV, 6 persona me KOVID-19-të kanë ndërruar jetë, 225 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit 6 pacientë me KOVID-19 kanë ndërruar jetë, 225 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 96 janë shëruar. Me këtë numri i përjgithshëm i të infektuarve ka arritur në 18.363, të shëruarve në 15.164, të vdekurve në 749, ndërkaq për momentin ka 2.450 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Kanë ndërruar jetë tre pacientë nga Shkupi (63, 71 dhe 83-vjeçar), nga një në Prilep (78-vjeçar), Tetovë (63-vjeçar) dhe Manastir (59-vjeçar)”, informojnë nga Ministria.

Të infektuarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 96
 • Koçan 17
 • Tetovë 15
 • Strumicë 11
 • Berovë 10
 • Kumanovë 8
 • Prilep 8
 • Manastir 8
 • Kriva Pallankë 7
 • Shtip 7
 • Kavadar 6
 • Sveti Nikole 6
 • Veles 5
 • Kërçovë 4
 • Strugë 3
 • Vallandovë 3
 • Ohër 2
 • Gostivar 2
 • Dellçevë 2
 • Gjevgjeli 1
 • Radovish 1
 • Pehçevë 1
 • Vinicë 1
 • Kratovë 1

Të shëruarit në 24 orët e fundit

 • Shkup 33
 • Tetovë 13
 • Kumanovë 10
 • Koçan 6
 • Prilep 5
 • Gostivar 5
 • Resnjë 4
 • Manastir 3
 • Probishtip 3
 • Sveti Nikole 3
 • Kërçovë 2
 • Veles 2
 • Shtip 2
 • Kavadar 1
 • Kriva Pallankë 1
 • Makedonski Brod 1
 • Berovë 1
 • Vinicë 1

Në 24 orët e fundit janë bërë 1.694 teste, ndërkaq që nga fillimi i pandemisë janë bërë 191.821 teste.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button