RMV: Dy të vdekur dhe 194 raste të reja me kovid-19, janë shëruar 158 persona

Nga gjithsej 1697 teste, 194 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona në Maqedoninë e Veriut, kurse kanë ndërruar jetë dy persona, edhe atë një pacient nga Prilepi i moshës 80 vjeçare dhe një pacient nga Velesi i moshës 54 vjeçare, shkruan Portalb.mk.

Të infektuar gjatë 24 orëve të fundit:

 • Shkup 77
 • Kumanovë 9
 • Dibër 3
 • Shtip 5
 • Prilep 11
 • Tetovë 16
 • Strugë 3
 • Veles 5
 • Manastir 6
 • Ohër 2
 • Kavadarci 3
 • Gostivar 5
 • Gjevgjeli 1
 • Strumnicë 9
 • Kriva Pallanka 3
 • Radovish 6
 • Koçani 10
 • Probishtip 3
 • Berovë 1
 • Vallandovë 3
 • Vinicë 3
 • Delçevo 2
 • Sveti Nikole 5
 • Kërcovë 2
 • Negotinë 1

Sot gjithsej janë regjistruar 158 pacientë të shëruar, edhe atë:

 • Shkup 20
 • Kumanovë 8
 • Dibër 13
 • Shtip 3
 • Prilep 6
 • Tetovë 29
 • Strugë 2
 • Veles 6
 • Manastir 5
 • Ohër 1
 • Kavadarci 5
 • Gjevgjeli 1
 • Strumnicë 14
 • Kriva Pallanka 2
 • Radovish 1
 • Probishtip 1
 • Makedonski Brod 4
 • Berovë 5
 • Valandovo 1
 • Vinica 5
 • Kërçovë 5

Ndryshe, nga fillim i pandemisë deri sot janë kryer gjithsej 188.177 testime për kovid-19 dhe numri i përgjithshëm i personave të infektuar nga virusi korona në shtet ka arritur në 17.977, prej të cilëve 14.959 janë shëruar, jetë kanë ndërruar 739 persona.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button