Gjysmë ore deri në fillimin e ndeshjes Argjentinë-Paraguai

Pas humbjes në ndeshjen e parë kundër Kolumbisë, Argjentina e vështirësoi rrugën për kualifikim, transmeton Portalb.mk.

Ekipi i Scalones, sonte në ora do të përballet kundër ekipit të Paraguait. Ky i fundit në ndeshjen e parë arriti të nxjerrë një pikë përmes barazimit 2-2 kundër Katarit.

Argjentina pritet të fillon ndeshjen me këtë formacion: Armani; Casco, Otamendi, Pezella, Tagliafico; Lo Celso, Paredes, Rodriguez; Messi, Aguero dhe De Paul. Ndërsa Eduardo Berizzo pritet të del me këtë formacion: Fernandez; Valdez, Balbuena, Alonso, Arzamendia; Ortiz, Rojas; Gonzalez, Almiron, Dominguez; Cardozo.

LEXO: Argjentina e humbi derbin kundër Kolumbisë në BRAZIL 2019 (VIDEO)
LEXO: Në mesnatë do të fillojë Copa America BRAZIL 2019

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button