Në minutat e fundit Kolumbia siguron fitoren e dytë

Pas fitores së rëndësishme kundër Argjentinës 0-2, ekipi i Kolumbisë sot arriti të siguron fitoren e dytë, njofton Portalb.mk.

Duvan Zapata në minutën 86’, duke shfrytëzuar një krosim, arriti të shënon me kokë. Në sekondat e fundit, pikërisht Zapata nuk arriti të shfrytëzon edhe një mundësi të mirë, kur ishte përball portës vetëm me portierin kundërshtar,

Pikërisht kjo fitore 1-0, i siguron kualifikimin ekipit të Kolumbisë, derisa Katarit ja vështirëson rrugën për vendin e tretë, si shpresë e fundit për kualifikim.

Ndeshja tjetër e Grupit B, do të zhvillohet në ora 2:30, ndërmjet Argjentinës dhe Paraguait.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button