Sonte përsëri futboll në Evropë, Kosova dhe Maqedonia e Veriut ora 20:45

Pas dy netëve të zjarrta në futbollin evropian, sonte do të kemi edhe 12-të ndeshje tjera mes reprezentacioneve evropiane, transmeton Portalb.mk.

Seria e ndeshjeve do të fillojë në ora 18:00 me ndeshjen Gjeorgji – Gjibraltar. Por, ndeshja kryesore e kësaj grupe është mes Danimarkës dhe Irlandës, që do të referohet nga Çakir, duke filluar nga 20:45.

Në të njëjtën kohë do të ndeshet edhe Kosova kundër Malit të Zi, në kryeqytetin Pogradec, kurse ndeshja Maqedonia e Veriut – Poloni do të luhet në stadiumin “Toshe Proeski” në Shkup.

Ndeshjet tjera që do të fillojnë në ora 20:45 janë:

Çeki – Bulgari

Lituani – Luksemburg

Ukrainë – Serbi

Ishujt Faroe – Spanja

Norvegji – Rumani

Suedi – Maltë

Austri- Slloveni

Letoni  – Izrael

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button