Ndeshja Shqipëri-Turqi do të luhet në Shkodër

Ndeshja të cilën kombëtarja e Shqipërisë do ta zhvillojë përballë Turqisë më 22 mars të vitit të ardhshëm në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020 do të luhet në qytetin e Shkodrës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas një njoftimi nga Federata e Futbollit e Turqisë, ndeshja e xhiros së parë në kuadër të grupit H midis Shqipërisë dhe Turqisë do të zhvillohet në stadiumin Loro Boriçi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button