Flet Bujar Osmani për ngjarjet e fundit në Kuvend

Bujar Osmani zëdhënës i BDI-së flet për deputetët e BDI-së që gjenden në godinën e kuvendit. Osmani konfirmon se janë sulmuar edhe deputetët e kësaj partie. Bujar Osmani apeloi që qytetarët të mbeten të qetë dhe të mos bien pre e provokimeve sepse sipas tij situata mund të eskaloj edhe më shumë, njofton Alsat M.

Osmani tha se pasi të qetësohet situata atëherë do të bëhet një analizë  e detajuar dhe do të kërkohet edhe përgjegjësi për rolin e policisë e cila nuk ka reaguar me kohë për të parandaluar eskalimin e situatës. Osmani tha se Ahmeti është në kontakt me të gjithë aktorët politikë dhe se sipas tij po bëhen të gjitha përpjekjet që situata të vihet nën kontroll.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button