Sela është jashtë rrezikut për jetë

Jozyrtarisht mësohet se lider i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, është në gjendje jashtë rrezikut për jetë, njofton Portalb.mk.

Protestuesit të cilët dhunshëm u futën në hapësirat e Parlamentit krahas kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe disa bashkëpartiakëve të tij kanë sulmuar edhe deputetin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela.

Nga fotografia e siguruar nga televizioni Alsat, shihet se si ka qenë gjendja e Selës..

I lënduar, sipas koha.mk është edhe Damjan Mançevski dhe disa të tjerë.

Në ndërkohë, persona nga radhët e protestuesve me maska të zeza në kokë vazhdojnë të futen zyrë më zyrë, ndërsa kanë larguar gazetarët nga press qendra e Parlamentit. Kaos i madh vazhdon të ketë në Parlament.

LEXO: Gjendja në Kuvend pas sulmeve (FOTO+VIDEO)

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button