Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë, temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 6 gradë celsius, ndërsa temperaturat e ditës do të arrijnë prej 12 deri 20 gradë celsius.

Të dielën pritet kohë  me periudha me diell. Temperaturat e mëngjesit do të rriten dhe do të lëvizin prej 0 deri 8 gradë, ndërsa gjatë ditës do të mbeten pothuajse identike sikur të shtunën prej 12 deri 20 gradë celsius.

Ndërsa të hënën dhe të martën pritet destabilizim i kohës dhe do të ketë kohë të vrenjtur  dhe me reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit prej të hënën do të jenë prej 0 deri 8 gradë celsius, ndërsa temperaturat e ditës do të lëvizin prej 6 deri 14 gradë celsius.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button