Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe më i freskët me reshje të kohëpaskohshme të shiut, të cilat në disa vende do të jenë të rrëmbyeshme të shoqëruara me bubullima. Do të fryejë erë mesatare, kohëpaskohe e përforcuar kryesisht nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura më e lartë do të lëviz në interval prej 21 deri 28 gradë.

Në Shkup mot me vranësira dhe më i freskët me reshje të kohëpaskohshme të shiut, të cilat lokalisht do të jenë të rrëmbyeshme të shoqëruara me bubullima. Do të fryejë erë mesatare, kohëpaskohe e përforcuar dhe kryesisht nga drejtimi jugperëndimor. Temperatura do të lëviz prej 17 deri 26 gradë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button