Maqedoni, shtrenjtohet benzina dhe dizeli

Çmimet e reja të benzinës dhe dizelit, do të jenë më të shtrenjta për 2 denarë. Kështu ka vendosur Komisioni Rregullator i Energjetikës, njofton Portalb.

Nga mesnata, “Eurosuper BS-95”, do të kushtojë 61.5 denarë për litër, “Eurosuper BS-98” do të shitet për 63.5 denarë për litër, ndërkaq “Eurodizel” për 48 denarë për litër.

Çmimi për vajin ekstra të lehtë për amvisëri do të jetë 36.5 denarë për litër. /Portalb

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button