Moti sot në Maqedoni

Moti sot në mbarë territorin e Maqedonisë do të jetĕ i ngrohtë, me periudha të shpeshta të diellit dhe me erë të lehtë jugore, njofton Portalb.mk.

Temperaturat do të lëvizin nga 3 deri më 6 gradë celsius gjatë paradites, ndërkaq të njejtat gjatë ditës do të lëvizin nga 14 deri më 22 gradë celsius.

Shkupi do të ketë kryesisht mot të ngrohtë. Temperaturat do të lĕvizin nga 3 deri më 5 gradë celsius gjatë paraditës, ndërkaq të njejtat gjatë ditës do të arrijnë deri më 20 gradë celsius. /Portalb.mk

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button