Ferdinand: Bëjeni Giggsin trajner

Rio Ferdinand beson se Manchester Unitedi duhet ta caktojë Rayan Giggs në vend të Louis van Gaal.

Pozita e Van Gaal është duke u lëkundur pas rezultateve jo të mira të treguara këtë edicion.

Dhe Ferdinand, që ka kaluar 12 vjet ën Old Trafford, ka thënë se Giggs do të ishte personi i duhur për postin e trajnerit.

“Në afat të shkurtër Mourinho duket zgjedhje e mirë. Ai është fitues, i dëshmuar”.

“Por mendoj që në afat të gjatë Giggs do të ishte i duhuri, pasi ai e njeh filozofinë e klubit”.

“Jam i interesuar ta shoh vendimin e klubit”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button