Tërmet me magnitudë 2.8 ballë në Kërçovë dhe rrethinë

Një tërmet me magnitudë 2.8 ballë sipas shkallës lokale Rihter është ndjerë në Maqedoni, njofton Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të shkencave matematiko-natyrore në Shkup. Tërmeti është regjistruar mëngjesin e sotëm në orën 01:27, transmeton Portalb.mk.

Epiqendra e tërmetit ishte në Kërçovë, 64 kilometra në jugperëndim të Shkupit.

Tërmeti është ndjerë në Kërçovë dhe rrethinë dhe ka qenë me intensitet të shkallës III-IV sipas shkallës makrosizmike evropiane.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button