Tërmeti goditi sërish Turqinë

Një tërmet me magnitudë 6.2 ka goditur mbrëmjen e sotme Hatayn e Turqisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë 75 kilometra nga Latakia e Sirisë dhe 9 kilometra nga Ankaraja e Turqisë, raporton Klan.

Hatay është një nga zona e prekura nga tërmeti i 6 Shkurtit me magnitudë 7.8.

Si pasojë e tërmetit, janë shembur dhe disa godina të tjera, ndërsa disa të tjera kanë pësuar dëme të mëdha. Ekziston rreziku që të shemben dhe banesa të tjera.

Menjëherë në zonën e goditur nga tërmeti kanë mbërritur ekipet e kërkim-shpëtimit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button