Mëngjesin e sotëm Shqipëria u godit nga një tërmet

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotëm në orën 08:24 në Shqipëri, transmeton ABC News.

Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra ka qenë 19 km nga fshati Tërbuf në Fier, ndërsa thellësia e saj ka qenë 15 km.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button