Ndërroi jetë legjenda Pele

Pele, mbreti brazilian i futbollit që ka fituar tri kupa të botës dhe konsiderohet ndër futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, ka vdekur të enjten në moshën 82-vjeçare, raportoi Koha.net.

I njohur për “lojën e bukur” ka pasur telashe me kancerin që nga viti 2021. Ai ishte shtrirë në spital qe disa muaj.

Agjenti i tij, Joe Fraga, konfirmoi vdekjen e Peles.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button