Janë sekuestruar dron dhe pistoleta në aksionin e djeshëm të MPB-së: Katër të arrestuar, dy në kërkim

Një dron me kartë memorie, disa pistoleta dhe plumba u konfiskuan në aksionin e djeshëm të MPB-së në Shkup. Katër persona janë arrestuar dhe dy janë në kërkim, transmeton Portalb.mk.

Siç njoftoi MPB-ja, bëhet fjalë për persona të dyshuar për vepra penale vrasje dhe shkaktimit të rrezikut të përgjithshëm. Të gjithë janë nga Shkupi, ndërsa në aksionin e djeshëm u kontrolluan shtëpitë e tyre.

Konkretisht, bastisjet në shtëpi janë bërë në zonat: tre në Çair dhe nga një në Vizbeg, Aerodrom dhe Bit Pazar.

Nga MPB-ja publikuan edhe një listë të detajuar të gjetjeve dhe konfiskimeve: pistoletë dhe kornizë me 14 fishekë; Pistoletë “Astra” me kalibër 6.35 mm dhe kornizë me 5 plumba; pistoletë Smith & Wesson me kalibër 9mm 2 korniza me 32 plumba; pistoletë Glock 9 mm me kornizë 17 rrumbullake; dron me kartë memorie dhe kontrollues fluturimi; si dhe sende të tjera të lidhura me vepra penale.

Aksioni është kryer dje nga Njësia për krime të dhunshme në SPB Shkup dhe Njësia speciale antiterroriste “Tigri”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button