Ministria e Shëndetësisë i publikoi të dhënat për gjendjen e koronavirusit në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë i publikoi të dhënat e detajuara për virusin korona në vend për javën e fundit (31.10-06.11) nga ku rezulton se prej 3 281 të testuarve kanë rezultuar 196 të infektuar, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 196
  • Riinfektime: 50
  • Të vdekur: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 8
  • Të shëruar: 221
  • Testime: 3 281

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 214. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Prilepi dhe Manastiri.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 344.342
  • Të shëruar: 334.556
  • Të vdekur: 9.572
  • Testime: 2.186.573

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button