Juventusi synon transferimin e yllit brazilian

Juventusi po bën plane për të forcuar skuadrën për verën e ardhshme. Sipas Calciomercatoweb, “zonja e vjetër” shpreson të nënshkruajë me sulmuesin e Liverpoolit, Roberto Firmino, raporton ABC. Kontrata aktuale e 31-vjeçarit brazilian me Reds skadon në fund të sezonit, që do të thotë se Firmino mund të bëhet një lojtar i lirë këtë verë.

Vihet re se do të jetë e vështirë për Juventusin të fitojë luftën për Roberto Firminon. Për lojtarin do të luftojnë edhe gjigantë të tjerë evropianë. Për më tepër, Liverpool mund të arrijë marrëveshje me sulmuesin për një kontratë të re deri në verë.

Në 13 ndeshje të sezonit 2022/2023, Roberto Firmino shënoi 8 gola dhe 4 asistime.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button