Ahmeti tregoi sa vota ka marrë BDI në zgjedhjet për këshill në Tetovë (VIDEO)

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në një konferencë për mediat tha se nga 76% të votave të numëruara në zgjedhjet për përbërjen e re të Këshillit Komunal të Tetovës, prin Lëvizja Besa, dhe pas saj BDI-ja, shkruan Portalb.mk

Nga 76% të votave të numëruara rezultatet janë si vijojnë, tregoi Ahmeti:

 • BESA – 8341
 • BDI – 7706
 • VMRO – 2169
 • LSDM – 1316
 • PDSH – 788
 • ALTERNATIVA – 699
 • ALEANCA – 614
 • MË MIRË PËR TETOVËN – 414
 • LEVICA – 347
 • PARTIA TURKE – 164
 • PARTIA ROME – 104
 • INTEGRA – 94

“Mospjesëmarrja është shumë e lartë dhe në kohë jo të duhur, por kjo është demokracia dhe ne e kemi respektuar. Pavarësisht se këto zgjedhje kanë qenë të pavullnetshme, megjithatë duhej ligji të respektohet, për mungesë të eksperiencës së udhëheqësve aktual të komunës, duhej të organizoheshin zgjedhjet për këshillin” u shpreh Ahmeti duke shtuar se uron që këshilli i ardhshëm të jetë funksional dhe të mos bëjë gabimet e mëparshme që të organizohen sërish zgjedhje.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button