Turqi, aksident rrugor fatal, të paktën 16 persona të vdekur dhe 21 të lënduar (VIDEO)

Një aksident trafiku la të vdekur të paktën 16 persona dhe 21 të lënduar në provincën juglindore të Gaziantep të Turqisë, njoftuan autoritetet, shkruan Anadolu Agency (AA).

Ndërsa një ekip zjarrfikësish dhe ndihmës së shpejtë po i përgjigjeshin një aksidenti trafiku në autostradën Tarsus-Adana-Gaziantep, një autobus pasagjerësh që u përmbys dhe u tërhoq zvarrë për dhjetëra metra, goditi brigadën e zjarrfikësve dhe një automjet transmetues.

Në mesin e të vdekurve gjenden tre zjarrfikës, katër punonjës shëndetësorë dhe gazetarët e agjencisë së lajmeve IHA Muhammed Abdulkadir Esen dhe Hope Yakup Tanriöver.

Guvernatori i Gaziantepit, Davut Gül u tha gazetarëve se aksidenti i parë ndodhi rreth orës 10:45 të mëngjesit, më pas ka pasuar tjetri. Të gjithë të lënduarit janë dërguar në spital.

This slideshow requires JavaScript.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button