Shpërthim i fuqishëm në një qendër tregtare në Armeni, dyshohet për disa të vdekur (VIDEO)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në një qendër tregtare në Armeni, dyshohet se kanë mbetur të paktën 3 të vdekur, raporton ABC.

Nga informacionet paraprake mësohet se kanë mbetur ende persona të bllokuar nga flaka dhe nën rrënoja.

Agjencia e lajmeve Interfax citoi shërbimin e urgjencës të Armenisë te cila kanë deklaruar se shpërthimi ndodhi në një dyqan në tregun Surmalu ku shiteshin fishekzjarre. Tregu është rreth dy kilometra (1.2 milje) në jug të qendrës së Jerevanit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button