COVID-19 në tri ditët e fundit në RMV, 81 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për tri ditët e fundit e fundit (prej 17.06 deri 19.06.2022), transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

Raste të reja: 81
Riinfektime: 20
Të vdekur në tre ditët e fundit: 0
Të vdekur të raportuar në Termini im: 0
Të shëruar: 124
Testime: 1.972

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 351. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Ohri.

Nga fillimi i pandemisë:

Të infektuar: 312.960
Të shëruar: 303.287
Të vdekur: 9.322
Testime: 2.072.171
Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button