Maqedonia e Veriut regjistroi 53 raste të reja me COVID-19, 2 persona kanë ndërruar jetë

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend për 24 orët e fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 53
  • Riinfektime: 9
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 0
  • Të vdekur të raportuar në Termini im: 2
  • Të shëruar: 94
  • Testime: 1.185

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është 432. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, pasuar nga Manastiri dhe Ohri.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 312.345
  • Të shëruar: 302.602
  • Të vdekur: 9.311
  • Testime: 2.061.739

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button