Veprat e Bahut, Paganinit, Vivaldit e Moxartit sonte do të luhen në Tetovë nga Orkestra Rinore e Shqiptarëve të RMV-së

Sonte në ora 20:00 do të mbahet “Koncerti për Kitarë dhe Orkestrën” nga Orkestra Rinore të Shqiptarëve të RMV-së, njofton Portalb.mk.

Ngjarja do të zhvillohet te qendra “Shift Center” – Tetovë.

Pjesëmarrësit do të kenë mundësinë për t’i dëgjuar veprat e kompozitorëve botëror si J.S. Bah, N. Paganini, A. Vivaldi dhe V.A. Moxart të interpretuara nga talentët e qytetit të Tetovës me dirigjent Premtim Etemi! Solist: Jetmir Mehmedi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button