RMV, 23 raste të reja me COVID-19, 190 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut publikoi të dhënat për virusin korona në vend brenda 24 orëve të fundit, transmeton Portalb.mk.

Të dhënat janë si vijon:

  • Raste të reja: 23
  • Riinfektime: 1
  • Të vdekur në 24 orët e fundit: 1
  • Të vdekur të raportuar nga Termini im: 0
  • Të shëruar: 190
  • Testime: 953

Numri i rasteve aktive me Covid-19 në vend është  1.211. Shkupi është qyteti me më shumë raste aktive, i ndjekur nga Manastiri, Prilepi dhe Ohri.

Nga fillimi i pandemisë:

  • Të infektuar: 307.817
  • Të shëruar: 297.354
  • Të vdekur: 9.252
  • Testime: 1.984.493

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button