U arrestuan dy të rinj nga Studeniçani i Shkupit për kontrabandë të migrantëve

Policia e Maqedonisë së Veriut nën dyshimet për kontrabandë të migranëve, ka arrestuar dy të rinj nga Studeniçani i Shkupit, të cilët dyshohet se kishin kryer krim përmes një veture “Mercedes” me targa bullgare, transmeton Portalb.mk.

“Policia ka paraqitur kallëzim penal ndaj 23 vjeçarit A.R. dhe 28 vjeçarit A.B. nga fshati Studeniçan – Shkup, për shkak të ekzistimit të dyshimit se kanë kryer veprën penale kontrabandë me migrantë, vepër e dënuar në bazë të nenit 418-b, paragrafi 2 nga Kodi Penal”, raportojnë nga Policia e Maqedonisë së Veriut, për dy të arrestuarit që

Ata në autostradën GJevgjeli – Demir Kapi nuk janë ndalur në urdhrin policor, ndërsa pas pak e kanë braktisur veturën ku janë gjetur nëntë migrantë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button