Horoskopi ditor, e shtunë 29 prill 2023

Dashi

Dit me romantike dhe me emocionuese kjo e sotmja për te dashuruarit. Pritet te kaloni momente te këndshme pranë atij qe dashuroni dhe nuk do ndaheni për asnjë moment prej tij. Beqaret nga ana tjetër do kenë një dite te zakonshme dhe pa takime interesante. Ne planin financiar do gjendeni përballë dy zgjedhjeve te vështira. Mendohuni mire para se te vendosni.

Demi

Me ne fund do i zgjidhni problemet qe keni pasur ne çift dhe do ndiheni me te qete. Ai qe keni ne krah do iu përgatisë edhe një surprize befasuese. Beqaret me shume gjasa do e gjejnë shpirtin e tyre binjak. Dëshira juaj e madhe për te krijuar një familje do plotësohet. Ne planin financiar situata nuk do jete problematike. Duke ulur shpenzimet çdo gjë do vendoset ne ekuilibër.

Binjaket

Çiftet do fillojnë te bëjnë projekte për te ardhmen gjate kësaj dite. Disa do mendojnë për fejesa e disa për një fëmijë. Gjithçka qe ëndërroni do iu plotësohet. Beqaret do merren shume me jetën familjare dhe miqtë, e nuk do mendojnë aspak për jetën sentimentale. Nëse do iu duhet te nënshkruani kontrata ne planin financiar, mendohuni mire para se te veproni.

Gaforrja

Sot ata qe janë ne një lidhje do përkëdhelen mjaft nga Venusi. Do e keni gjithçka me te qarte për te ardhmen dhe ne mbrëmje do kaloni momente te zjarrta. Nëse zemra juaj është ende e vetmuar, një koleg pune do iu propozoje dhe do iu shprehe dashurinë e tij. Mendohuni mire para se te jepni një përgjigje. financat do jene paska delikate për shkak te shpenzimeve tuaja te mëdha.

Luani

Sektori i dashurisë do jete mjaft i privilegjuar gjate kësaj dite. Yjet do krijojnë një klime mjaft te ngrohte dhe do përjetoni ndjesi te veçanta. Beqaret do tregohen me te hapur ndaj takimeve. Mundësitë për te krijuar lidhje serioze do shumëfishohen. Ne planin financiar nuk rekomandohet asnjë operacion i madh financiar. Prisni edhe disa dite për ta bere këtë.

Virgjeresha

Nëse jeni ne çift, dita e sotme do jete mjaft e qete. Komunikim do vazhdoje te jete i mire dhe nuk priten debate te zjarrta. Shfrytëzojeni ditën sa me shume qe te mundni! Nëse jeni beqaret nuk duhet te filloni një lidhje me personin e pare qe do iu dale para. Do pendoheni për këtë. Saturni do jete planeti qe do iu mbroje nga tronditjet ne planin financiar.

Peshorja

Dite e paqëndrueshme dhe e mbushur me debate kjo e sotmja për çiftet. Do jeni kokëfortë dhe do këmbëngulni se keni gjithmonë ju te drejte. Kujdes mos e teproni. Beqaret do mbeten serish vetëm edhe pse ne mesdite do ketë disa takime. Sektori i financave do jete goxha i mire. Përfitoni nga kjo për te bere disa transaksione me rendësi dhe për te shlyer borxhet.

Akrepi

Prezenca e Plutonit do jete shume e rëndësishme për jetën sentimentale te beqareve. Ai do i beje ata me te qarte pe rate qe duan dhe do i nxite te tregohen me tolerante. Beqaret do jene joshës dhe tërheqës. Edhe pse nuk do e keni shume mendjen për te filluar një lidhje, personat qe do iu propozojnë do iu tundojnë pa mase. Ne planin financiar çdo gjë do shkoje me se miri.

Shigjetari

Jeta juaj ne çift do jete shume e qete gjate kësaj dite. Tensioni me ne fund do mbaroje dhe do mendoni më me pozitivizëm për te ardhmen. Beqaret nuk do kenë mundësi as sot te gjejnë personin qe kane ëndërruar. Prisni edhe pak kohe. Ne planin financiar duhet te tregoheni sa me te kthjellet dhe mos shpenzoni pa u menduar. Nuk është ende momenti i duhur.

Bricjapi

Jeta juaj ne çift do rrethohet nga rutina gjate kësaj dite. Gjithçka do jete e zakonshme dhe emocionet nuk do jene ato qe priteshin. As beqaret nuk do kenë fat ne dashuri kështu qe duhet te bëjnë durim nëse nuk duan te vuajnë. Ne planin financiar nuk do ndodhe asgjë e keqe, megjithatë do bënit mire te mos fillonit projekte te mëdha dhe te rrezikshme.

Ujori

Ju qe jeni ne një lidhje do kërkoni me shume liri sesa duhet dhe kjo do sjelle disa mosmarrëveshje te vogla me partnerin. Beqaret do kenë një nga ditët me te bukura dhe me emocionuese. Personin i ëndrrave me ne fund do shfaqet para jush dhe do ua ndryshoje tërësisht rrjedhën e jetës. Financat nuk do jene aspak problematike. Ruajini sa te mundni ne këtë stad.

Peshqit

Rutina dhe gjerat e zakonshme do jene armiqtë kryesore te jetës suaj ne çift gjate kësaj dite. Do kaloni goxha momente delikate dhe te mbushura me debate. Beqaret do kenë një dite me te bukur. Përfitoni nga ftesat qe do iu bëhen dhe argëtohuni sa me shume. Ne planin financiar do keni me tepër fat sesa mund ta mendonit. Beni investimet e duhura, por hiqni edhe ndonjë lek mënjanë.

 

Lajme të ngjashme

Back to top button