Horoskopi ditor, e martë 9 maj 2023

Dashi

Dëshira juaj për me shume liri dhe refuzimi ndaj detyrimeve dhe angazhimeve ne çift do sjellin mosmarrëveshje me partnerin. Ndryshoni sa me shpejt nëse nuk doni qe gjerat te marrin tatëpjetën. Beqaret do kenë një takim impresionues dhe do ia kalojnë me se miri pranë atij personi. Ne planin financiar duhet te filloni te kurseni qe te shmangni tronditjet e mëdha.

Demi

Gjithçka mund te ndodhe sot ne jetën tuaj sentimentale kështu qe përgatituni shpirtërisht. Disa do kenë debate te forta me partnerin, ndërsa disa te tjerë do ripërjetojnë emocionet e fillimit te lidhjes. Gjithçka do varet nga situata ne te cilën ndodheni. Për beqaret nuk do ketë asgjë te veçante. Dielli do iu ndihmoje ta përmirësoni shpejt buxhetin dhe do jeni te qete ne këtë fushe.

Binjaket

Marrëdhënia juaj me partnerin do jete shume e mire gjate kësaj dite, madje disa do marrin vendime te rëndësishme për te ardhmen e largët. Beqaret do kenë tendence te mbyllen ne vetvete dhe do ngurrojnë ta hapin zemrën. Po vazhduat kështu nuk keni për ta gjetur shpirtin binjak. Plani financiar do jete përgjithësisht i stabilizuar. Ruajeni sa te mundni këtë situate.

Gaforrja

Dite përgjithësisht e qete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do flisni hapur me atë qe keni ne krah dhe nuk do i mbani asnjë sekret. Nëse vazhdoni kështu lidhja juaj do jete afatgjate. Beqaret do jene sensuale dhe sharmante. Te shumte do kenë personat qe do mundohen t’iu bëjnë për vete. Ne planin financiar duhet te tregoheni te kujdesshëm me çdo hap qe do hidhni.

Luani

Asnjë planet nuk do ndikoje negativisht ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite, por ju e keni zakon te tregoheni paksa kokëfortë. Pranojini edhe mendimet e atij qe keni ne krah sepse jo gjithmonë jeni ju qe keni te drejte. Beqaret do jene me te qarte për ata qe duan. Dita do jete plot surpriza. Perspektivat ne planin financiar do jene te mira dhe me ne fund do shpenzoni pa frike.

Virgjeresha

Dashuria do shkoje me se miri për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Fillimisht do jete Venusi ai qe do krijoje një klime te ngrohte, e me pas do vije Plutoni qe do sjelle me shume bashkëpunim dhe pasion. As beqaret nuk do ndihen te vetmuar sot sepse takimet e bukura do jene te shumta. Sipas te gjitha parashikimeve financat nuk do jene aspak problematike.

Peshorja

Ata qe janë ne një lidhje dhe kohet e fundit kane pasur probleme ne çift, do kalojnë një dite me te qete sot. Përfitoni për te zgjidhur një nga një mosmarrëveshjet sepse edhe partneri do tregohet me i kuptueshëm. Për beqaret do jete Urani qe do kenë një ndikim te madh. Me mire prisni edhe pak sepse mundësitë sot nuk janë te mira. Financat do jene shume te mira.

Akrepi

Nëse doni qe gjerat te shkojnë mire sot ndërmjet jush dhe atij qe keni ne krah duhet te shtoni dialogun dhe bashkëpunimin. Beqaret edhe pse nuk do bëjnë asgjë për te joshur dike do marrin propozime interesante dhe emocionuese. Shfrytëzojini mundësitë qe do iu jepen. Plutoni do i mbroje ne çdo moment financat, megjithatë vigjilencën mos e humbisni.

Shigjetari

Venusi do jete i pozicionuar mire gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift dhe do iu ndihmoje t’i kaloni shpejt vështirësitë qe iu kishin dale. Partneri juaj do jete i gatshëm te beje edhe sakrifica vetëm për t’iu pasur pranë. Beqaret do kenë një takim te papritur, por qe mund t’ua ndryshoje tërësisht jetën. Ne sektorin financiar tregohuni me te organizuar dhe me parashikues.

Bricjapi

Pas një periudhe te mbushur me debate dhe zënka ne çift, sot do rilinde dielli dhe ju do ndiheni me se miri. Për disa do rikthehet edhe pasioni i zjarrte. Nëse jeni beqare nuk duhet te rrezikoni shume vetëm për te pasur dike pranë. Çdo gjë ka kohen e vet. Financat pritet te kenë disa përmirësime te vogla. Megjithatë mire do ishte te mos shpenzonit me shume sesa duhet.

Ujori

Nëse jeni ne një lidhje duhet te bëni kujdes me xhelozinë e tepruar. Partneri mund te mërzitet aq shume saqë mund t’iu kërkojë te qëndroni pak kohe larg. Beqaret duhet te përgatiten për një dite te mbushur me emocione dhe kënaqësi. As ju vete nuk e keni pritur qe gjerat te ndodhnin kaq shpejt. Situata materiale do filloje te konsolidohet fale menaxhimit te mire qe ju do bëni.

Peshqit

Raporti ndërmjet jush dhe atij qe keni ne krah do jete me i ngrohte gjate kësaj dite. Me ne fund do mbarojnë debatet e zjarrta dhe vendin e tyre do e zërë komunikimi. Beqaret do bëjnë çmos për ta gjetur personin e zemrës dhe me ne fund do e arrijnë këtë. Për sa iu përket financave, edhe pse situata nuk do jete e keqe, duhet te merrni disa masa strikte.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button