RMV, u regjistruan 329 raste të reja me Kovid-19

Maqedonia e Veriut sot ka regjistruar edhe 329 raste të reja me korona virus, nga 3.045 testimet e bëra. Ministria e Shëndetësisë informoi se, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 13 viktima, ndërsa janë shëruar 200 pacientë, transmeton Portalb.mk.

Në Shkup ndërruan jetë gjashtë persona (91, 88, 79, 78, 69 dhe 58v), tre në Veles (86, 72 dhe 57v), dhe nga një në Prilep (57v), Tetovë (64), Kriva Pallankë (78) dhe Kumanova (74). Të gjithë kanë ndërruar jetë në spital.

Rastet e reja:

 • Shkup – 178,
 • Veles – 27,
 • Kumanovë – 20,
 • Prilep – 16,
 • Shtip – 13,
 • Strumicë – 10,
 • Ohër – 9,
 • Tetovë – 8,
 • Probishtip – 8,
 • Koçan – 8,
 • Manastir – 7,
 • Koçan – 5,
 • Gjevgjeli – 5,
 • Sveti Nikole – 3,
 • Strugë – 2,
 • Resnjë – 2,
 • Kriva Pallankë – 2,
 • Demir Hisar – 2,
 • Kavadar – 1,
 • Vinicë – 1,
 • Makedonska Kamenicë – 1,
 • Dojran – 1.

Pacientët e shëruar:

 • Shkup – 103,
 • Kumanovë – 15,
 • Manastir – 12,
 • Shtip – 11,
 • Veles – 9,
 • Prilep – 9,
 • Kriva Pallankë – 7,
 • Kërçovë – 6,
 • Koçan – 5,
 • Sveti Nikole – 5,
 • Kavadar – 4,
 • Berovë – 3,
 • Radovish – 2,
 • Kratovë – 2,
 • Bogdanc – 2,
 • Probishtip – 1,
 • Gjevgjeli – 1,
 • Resnjë – 1,
 • Gostivar -1,
 • Krushevë – 1.

Numri i përgjithshëm i të diagnistifikuarve me korona virus, që nga fillimi i pandemisë, ka shkuar në 197.091, 183.227 pacientë janë shëruar, 6.940 kanë ndërruar jetë, ndërsa momentalisht ka 6.924 raste aktive. Deri më tani në vend janë bërë gjithsej 1.342.870 testime për korona virus.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button