Selena Gomez flet për herë të parë për lidhjen me Justin: Isha viktimë e një abuzimi

Në një intervistë të dhënë së fundmi për NPR (National Public Radio), Selena Gomez foli si rrallëherë hapur për marrëdhënien e saj me Justin Bieber. Ajo rrëfeu si arriti “të shërohej” pas asaj lidhjeje, të cilën e quajti toksike. Për herë të parë, këngëtarja tregoi se kishte qenë viktimë e abuzimit emocional kur ishte me Bieber. Po ashtu, ajo pranoi se kënga “Lose you to love me” është një dedikim për Justin, shkruan Class.

.

“[Kënga] ka një kuptim tjetër tani, nga koha që e kam shkruar. Kisha nevojë që në një mënyrë të thosha gjërat që nuk i kisha thënë. Nuk është një këngë urrejtjeje, por është një këngë që thotë ‘Kisha diçka të bukur dhe nuk do ta mohoj që ishte e tillë. Ishte edhe shumë e vështirë. Jam e lumtur që ka mbaruar.’ Ndjeva që kjo ishte mënyra që të thosha që ka marrë fund. E kuptoj këtë, e respektoj dhe tani jam në një tjetër kapitull”, -është shprehur Gomez para se prezantuesja t’i thoshte se kënga ishte një ‘mirë u pafshim’ për Justin Bieber.

“Duhet ta përmendje emrin, e kuptoj”, -shtoi Selena.

Më pas ajo u pyet nëse marrëdhënia me Bieber ishte ndër gjërat më të vështira që ka kaluar në jetën e saj.

“Jo, sepse gjeta forcën aty. Është e rrezikshme të qëndrosh në mentalitetin e viktimës. Nuk po tregoj mungesë respekti, unë ndjej se isha viktimë e një abuzimi të caktuar”, -është shprehur ajo duke konfirmuar se ka qenë viktimë e një abuzimi emocional.

Megjithatë, ajo shtoi se ka dalë më së miri ta kalojë atë periudhë.

.

Bieber, nga ana tjetër, nuk reagoi lidhur me këtë deklaratë të Gomez, por në gusht ai shkroi në Instagram se ka abuzuar me drogën dhe me lidhjet e tij, para se të kërkonte ndihmë të specializuar.

“Fillova të konsumoja shumë drogë në moshën 19-vjeçare dhe kam abuzuar me të gjitha lidhjet e mia. U bëra i hidhur, i inatosur dhe i parespektueshëm ndaj femrave. Krijova distancë me të gjithë ata që më donin. Mendoja se nuk do ta merrja kurrë veten. Më janë dashur shumë vite të rregulloja marrëdhëniet e prishura dhe vendimet e tmerrshme që kisha marrë”, -shkroi ai.

Justin dhe Selena kanë qenë të lidhur kur ai ka qenë 19-vjeç, periudhë së cilës i është referuar në shkrim. Ata i dhanë fund një herë e mirë lidhjes së tyre në vitin 2018. Një vit më vonë, Justin kurorëzoi me martesë dashurinë e tij me Hailey Baldwin.

.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button