Së shpejti në treg një celular që paloset dhe mund ta blini më lirë se kurrë

Robert de Hesus Eskobar Gaviria, vëllai i boss-it kolumbian të drogës, Pablo Eskobar, do të konkurrojë kompanitë e mëdha të celularëve, si Samsung, Apple e Motorola, duke hedhur në treg një celular që paloset, shkruan Class.

Celulari që paloset
Celulari që paloset
Celulari që paloset

Samsung e bëri prezantimin e një celulari të tillë, pak kohë më parë dhe çmimi shkonte në 2000 dollarë. Më pas, Huawei prezantoi një të ngjashëm, për 2400 dollarë. Motorla riktheu të famshmin Razr për 1500 dollarë. Ndërsa vëllai i Eskobarit do ta ofrojë për 350 dollarë dhe do të funksionojë në çdo rrjet të botës.

Celulari që paloset
Celulari që paloset

Ai ka zgjedhur modele bukuroshe për ta reklamuar celularin në faqen e tij dhe thotë se ka ekran 7.8 polësh, me AMOLED full HD, procesor Qualcomm Snapdragon të serisë 8, si dhe dy kamera me nga 20 e 16 MP. Celulari do të funksionojë me sistemin Android 9, Pie.

Vëllai i bosit të drogës, Roberto Eskobar, thotë se telefoni i tij nuk do të jetë i dobët si i Samsung-ut, që u thye sapo u hodh në treg dhe se Apple është duke i zhvatur klientët. Ai ka thënë se në janar do ta hedhë “Apple” në gjyq për 30 milionë dollarë, pasi, sipas tij, janë mashtrues dhe i gënjejnë njerëzit për të blerë telefona pa vlerë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button