Horoskopi javor, 8 korrik deri në 14 korrik 2019

Dashi

Dashura: Kontrastet planetare të javës ndoshta do t’ju shohin ju të angazhuar për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve të dshurisë. Disa grindje me partnerin që është shumë i bezdisshëm dhe xheloz mund t’ju bëjë të jeni të zemëruar. Do të jetë më mirë në fundjavë, në fakt dashuria do të japë momente magjike si për ata që janë në çift dhe për ata që janë në kërkim të një  shpirti binjak.

Puna: Do të jeni të vendosur të përfundoni  projektet e vjetra dhe ato të reja të punës që do të prezantohen gjatë javës. Vullneti yt do të jetë aq i madh sa që do të rrisni shumë të ardhurat tuaja. Ju do të udhëhiqeni për të ndjekur projekte edhe kur ato nuk provojnë të jenë të frytshme.

Demi

Dashuria: Në ditët e para të javës marrëdhëniet e çifteve do të lënë diçka për të dëshiruar, megjithatë do të ketë mundësi të mira për rikuperim tashmë midis të mërkurës dhe të enjtes. Në vend të kësaj, të gjitha të bukurat do ndodhin në fundjavë, tensioni i akumuluar do t’ju lërë hapësirë ​​për një qetësi të re. Ju do të keni kaq shumë mbrëmje që t’i kushtoheni tërësisht partnerit tuaj, ndërsa ata që janë ende të vetëm do të duhet të lëvizin për të pasur ata që duan në këmbët e tyre!

Puna: Gjatë fillimit të javës ju do të jeni veçanërisht aktiv në vendin e punës. Do të ketë disonancë planetare dhe me gjasë do t’u japin pak energji vendësve të shenjës, sidomos nga e enjtja deri të dielën. Përpjekjet duhet të rezervohen për çështjet më të rëndësishme.

Binjakët

Dashuria: Është një kohë e përkryer për të përmirësuar marrëdhëniet e lëkundura, me familjen, me miqtë, por mbi të gjitha për të konsoliduar marrëdhëniet me të dashurin. Është gjithashtu një kohë e mirë për t’u larguar, dhe beqarët mund të përjetojnë momente magjike, duke u argëtuar si kurrë më parë. Çiftet do të gjejnë harmoni dhe do të kalojnë mbrëmje shumë romantike.

Puna: Në punë do të vazhdoni mirë dhe do të kryeni detyrat që do t’ju besohen. Është një fazë që duhet shfrytëzuar për të nisur projekte të reja, ose për të nxjerrë në pah veten me ata që ju interesojnë, në mënyrë profesionale. Falë fuqisë suaj konkrete dhe të përcaktuar, ju mund të merrni në qendër ose të përgatitni terren për përmirësimet e ardhshme.

Gaforrja

Dashuria: Venusi dhe Dielli takohen në shenjë dhe flasin për dashuri për të më të dashurit. Këtë javë do të jeni bujar, i butë, por mbi të gjitha romantik ndaj partnerit tënd. Edhe nëse do të ketë pakënaqësi, asgjë nuk do të ju ndalojë të jeni të lumtur. Për beqarët, mund të paraqitet një dashuri e re, e cila do ta mbushë zemrën me gëzim të madh!

Puna: Ju do të përballeni këtë javë me një qëndrim optimist ndaj situatave të caktuara dhe me pak më shumë konkretitet. Nevoja për të përmirësuar cilësinë e jetës suaj dhe për të rritur të ardhurat në mënyrë që situata të bëhet e qëndrueshme do të bëjë rrugën e saj. Nëse jeni profesionist, gjithashtu do të keni për qëllim të fitoni prestigj.

Luani

Dashuria: Një javë e mrekullueshme për erosin, ju do të jeni energjik dhe dinamik dhe do të keni një dëshirë të madhe për t’u përfshirë. Është një kohë ideale për të lënë pas çdo pakënaqësi dhe të përpiqeni të jetoni verën në liri. Nëse jeni në një çift, ju do të duhet të krijoni vend për pasion dhe të përqendroheni më shumë në mundësitë për të flirtuar me partnerin tuaj! Qielli gjithashtu do ti ofrojë beqarëve dinamikën e nevojshme për të bërë pushtime!

Puna: Në aktivitetet që do të bëni këtë javë do të gjeni të gjitha kënaqësitë që ju kanë munguar kohët e fundit, prandaj mos e humbni kohën, shkoni dhe merrni sukseset tuaja.

Virgjëresha

Dashuria: Mundohuni të mos bëni premtime që nuk mund t’i mbani, sidomos për njerëzit që ju interesojnë më së shumti. Kjo mund të jetë java vendimtare për të vendosur të ardhmen e afërt. Çiftet nuk duan të alarmojnë partnerin me fjalime të caktuara, por do të nevojiten disa sqarime.Beqarët, në vend të kësaj, do të preferojnë të mos gërmojnë në njohje të caktuara.

Puna: Jepini vetes një afat, ju keni punuar shumë shpejt kohët e fundit. Mos harroni se nuk mund të merrni gjithçka menjëherë, por keni nevojë për shumë sakrifica dhe shumë durim. Ju shpesh e humbisni atë dhe kjo është ajo që ngadalëson ngritjen drejt qëllimeve tuaja. Besoni më shumë në fitoret e vogla, sepse mund të jenë themelore.

Peshorja

Dashuria: Gjatë javës ju do të merreni nga një entuziazëm të pakontrollueshëm dhe do të doni t’i kushtoni gjithë kohën tuaj njerëzve që doni më së shumti. Çiftet do të përfitojnë nga ky moment për të vlerësuar gjendjen dhe për të zgjedhur projekte të reja. Beqarët do të vënë mënjanë krenarinë e tyre dhe do të kthehen me këmbë në tokë.

Puna: Vendosni mendimet tuaja në rregull, sipas prioriteteve tuaja. Këtë javë ju nuk do të keni gjithçka nën kontroll, kështu që ju do të duhet të përqendroheni në një pikë në një kohë. Megjithatë, pasi e dini se çfarë roli ju kanë besuar, duhet të përpiqeni të mos merrni hapin më të gjatë se sa mundeni.

Akrepi

Dashuria: Çiftet do të përballen me këtë javë me vendosmëri të madhe dhe do të përpiqen të gjejnë njëfarë harmonie me partnerin. Sidoqoftë, duhet të shmangni bezdisjen dhe bëni atë që dëshironi. Beqarët do të përpiqen të japin një nxitje për miqësi të caktuara, por në disa raste kjo nuk do të jetë zgjidhja më e mirë.

Puna: Nëse ju pëlqen ajo që ju po bëni, ju nuk do të keni probleme të ndaloni, edhe nëse jeni të detyruar. Do të ketë raste kur duhet të respektoheni për të arritur drejt vijës së finishit, prandaj përfitoni nga koha në dispozicion për të riorganizuar dhe racionalizuar disa situata.

Shigjetari

Dashuria: Përfitoni nga kjo javë e qetë për të kuptuar se çfarë doni nga njerëzit që janë pranë jush dhe që ju duan. Të qenit i sinqertë është hapi i parë drejt lumturisë. Çiftet do të ndjejnë nevojën e rrëfimit të partnerit. Beqarët mund të ndikohen nga një zhgënjim që ata kishin pasur kohët e fundit, por do të përjetojnë një fundjavë interesante.

Puna: Aftësitë tuaja do t’ju lejojnë të ecni përpara shumë më shpejt se të tjerët. Nëse jeni në garë, ju do të jeni ai që do të fitoni, siç ndodh gjithmonë kur jeni serioz në lidhje me të. Pra, tregoni se çfarë jeni të aftë dhe madje edhe atyre që duan t’ju ngadalësojnë vrullin e punës.

Bricjapi

Dashuria: Ju nuk do të humbisni mundësitë këtë javë, pasi ju do të jeni vërtet i papërmbajtshëm. Le të shkoni për një herë, pa rregulla dhe pa hezitim, dhe ju do të zbuloni se çfarë do të ndodhë. Çiftet do të përpiqen të bëjnë partnerin e tyre të lumtur, ndërsa beqarët do të kuptojnë se ka mundësi të reja në të tashmen dhe ata do të përpiqen të jetojnë gjithashtu momente të lumtura.

Puna: Këtë javë ju do të duhet të kapërceni veten dhe të tregoni se çfarë mund të arrini në sajë të angazhimit tuaj. Nuk ka asgjë më të mirë se të bëheni të vetëdijshëm për qëndrimet tuaja dhe keni të gjitha kredencialet për ta bërë këtë.

Ujori

Dashuria: Java do të jetë e rëndësishme për të adresuar çështje të rëndësishme me perspektivën e duhur. Çiftet do të lëvizin drejt horizonteve të reja, por lumturia e vërtetë nuk do të ndiqet gjithmonë. Në disa raste do të ketë edhe argumente, por gjithçka do të jetë e kthyeshme. Të vetmet do të marrin pjesë në disa takime, por ato do të duken disi të shkëputura.

Puna: Ju menjëherë do të merrni gjithçka që keni humbur javën e kaluar dhe plotësoni atë. Ju keni mbështetjen e njerëzve që kanë besuar gjithmonë në ju dhe do të vazhdojnë ta bëjnë këtë përsëri.

Peshqit

Dashuria: Një javë reflektimi për ata që janë në çift. Nëse shpenzoni kohën tuaj me personin e duhur nuk do të keni asgjë për t’u ankuar, përkundrazi ata që shohin ndryshime te partneri do t’ju kërkohet të bëjnë një mijë pyetje. Beqarët do të kenë mundësi të mira për të bërë pushtime, por kjo nuk do të thotë se nuk do të ketë momente shqetësimi ose pasigurie.

Puna: Javë e lajmeve të mëdha për punën, shumë do të fillojnë detyra të reja, të tjerët do të vazhdojnë në aktivitetin që ata kanë kryer gjithmonë. Megjithatë, mos mbivlerësoni situata të caktuara, ju mund të zhgënjeheni. Të gjitha që ju nevojitet është vetëbesimi më i madh dhe forca.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button