Queiroz: Messi dhe Ronaldo, mbretër të futbollit

Ish-trajneri i Real Madridit, Carlos Queiroz, ka shprehur admirim për Cristiano Ronaldon dhe Lionel Messin.

“Messi dhe Ronaldo janë mbretër të futbollit. Ata janë krejtësisht të kundërt, por sporti jonë ka nevojë për ata të dy”.

“Si trajner, ju nuk dëshironi të dilni kundër tyre, por kjo nuk ju pengon të ndjeni kënaqësi secilën herë që i shihni ata”, ka thënë Queiroz për faqen zyrtare të FIFA./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button