Tetovë, një burrë e ka rrahur bashkëshorten e tij para fëmijëve

Një grua tridhjetëvjeçare me iniciale L.A. nga fshati Jazhincë i Tetovës dje ka denoncuar dhunë familjare nga bashkëshorti i saj tridhjeteshtatëvjeçar me iniciale J.A. i cili rreth orës 7 e 30 ka hyrë në dhomë dhe e ka rrahur para dy fëmijëve të vegjël duke e goditur me grushte dhe i ka thënë që menjëherë të largohet nga shtëpia. Më pas J.A. e ka vendosur në veturën e tij dhe e ka dërguar te familja e tij në Nerasht, transmeton Portalb.mk.

Sipas L.A. bashkëshorti i saj, i cili në ndërkohë ka qenë i privuar nga liria, edhe më parë e ka torturuar psiqikisht dhe fizikisht.

Policia njofton se janë duke u marrë masa për zbardhjen e plotë të rastit, ndërsa J.A. do të përballet me kundërvajtje përkatëse.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button