Maqedoni, ja kush me cilën komunë do të udhëheq në mandatin 2017-2021 (TABELË)

Mbrëmë përfundoi rrethi i dytë i zgjdhjeve lokale në Maqedoni, sipas rezultateve përfundimtare, LSDM-ja nga të dy rrethet zgjedhore ka fituar gjithsej 58 komuna, BDI 10, VMRO-DPMNE 5, Aleanca me BESË 4 dhe PDSH 1, njofton Portalb.mk.

Më poshtë mund t’i shihni se cila parti me cilën komunë do të udhëheqë gjatë mandatit 2017-2021.

ORIGIN 1

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button