Mot me diell, pas borës së mëngjesit

Maqedoninë sot e mbuloi borë e lehtë pranverore. Nga Drejtoria për Hidrometeorologji bëjnë publike të dhënat dhe sipas tyre nëpër male, në Kodrën e Diellit në Tetovë ka rënë bore me një trashësi prej 10 centimetrave, në Mavrovë rreth 6 centimretra, Manastir dhe Dibër rreth 2 cm. 

Temperaturat e mëngjesit u regjistruan nën zero. Gjatë ditës pritet të kalojë vala e të ftohtit dhe temperaturat do të fillojnë të ngriten. Do të ketë diell me vranësira të vogla mesatare lokale. Temperatura do të lëviz prej 5 deri në 18 gradë.

Në Shkup temperatura do të jetë deri në 14 gradë. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button