Fulhami e ndal Chelsean

Fulhami dhe Chelsea kanë ndar pikët pas barazimit 1-1 në Craven Cotage, në një ndeshje të barazpeshuar.

Në përgjithësi ndeshja ishte e barazpeshuar dhe rrezultati në fund ishte i tillë.

Për Chlesean realizoi Lampard nga penaltia pasi Kalou u pengua në zonë nga kapiteni Murphy.

Kurse për vendasit barazoi Demspey pas golit me kokë i cili vulosi rrezultatin final 1-1. Ky barazim Chelsean e zbret në pozitën e 6-të./portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button