Agjentët e Juves sot në Emirates për ta parë Van Persien

Juventusi duket se ka dërguar disa agjent në Londër për të përcjellur sot Robin Van Persien në ndeshjen ndaj Cityt që zhvillohet nga ora 17:00.

Kështu raporton Metro sipas të cilës Juve dëshiron transferimin e holandezit pas formës fenomenale të tij dhe pas 26 golave të shënuar.

Kontrata e Van Persie skadon sezonin e ardhshëm dhe ai nuk e ka zgjatur ende kontratën por Wenger ka konfirmuar se RVP nuk do largohet nga Arsenali.

Marrë nga: lajmesport

Lajme të ngjashme

Back to top button