Costa: E merituam finalen

Sulmuesi i Atletico Madrid, Diego Costa ka deklaruar menjëherë pas ndeshjes ndaj Chealses se ekipi i tij me meritë ka arritur në finalen e parë të Ligës së Kampionëve pas 40 vjetëve.

Ai ka thënë se Atletico do të shkojë më 24 maj në Lisbonë për të luajtur finalën kundër rivalëve të qytetit Real Madrid dhe për të mbizotëruar gjatë kësaj sfide.

“Ne luajtëm qetë edhe pse morëm fillimisht gol nga Fernando Torres.. Ne e dinim se do të shënojmë”, tha Costa.

Lajme të ngjashme

Back to top button