Horoskopi ditor, e shtunë 11 mars 2023

Dashi

Hëna do ju shqetësojë dhe do ju pengojë për t’u treguar të dobishëm dhe për të kuptuar atë që doni realisht. Megjithatë do të keni vendosmëri për të vepruar, pasi i keni vendosur vetes një qëllim. Në lidhjen tuaj në çift do kërkoni më tepër pavarësi, gjë që mund të sjell mosmarrëveshje me partnerin/en. Financat do jenë të mira.

Demi

Jeni të kënaqur, euforik dhe sidomos të qetë. Do ta merrni ditën me qetësi dhe pa asnjë nxitim, por pikërisht në këtë moment duhet të jepni shtysën finale në çdo drejtim. Në dashuri do të tregoheni më të logjikshëm me partnerin/en tuaj. Në planin financiar do përballeni me disa probleme të vogla, kujdes me shpenzimet.

Binjakët

Marsi do të jetë në krahun tuaj dhe nëse do ju dalë ndonjë e papritur, do dini si të reagoni. Në familje dhe në punë, do të keni momente indinjate dhe nervozizmi. Tregoni kujdes. Situata do paraqitet pak më mirë në dashuri, ku do kuptoheni mirë me njeriun  zemrës. Shëndeti do jetë i mirë.

Gaforrja

Do të jeni të përgjegjshëm dhe energjik dhe me planetët në favorin tuaj, ajo që keni arritur deri tani do konkretizohet me projekte të reja. Mos kini asnjë frikë, pasi nuk do të keni asnjë pengesë në rrugën tuaj. Shëndeti do jetë i mirë. Ata që janë vetëm duhet t’i marrin më seriozisht ftesat për takime.

Luani

Do të jeni plotë intuitë, të qartë dhe të vëmendshëm. Në profesion, në sajë të mbështetjes së Neptunit dhe Plutonit, do dini të krijoni një ekip për të përballuar çdo vështirësi dhe të papritur. Në këtë mënyrë, gjithçka do të shkojë mirë. Në dashuri përpara se të merrni vendime të rëndësishme, duhet të mendoheni mirë.

Virgjëresha

Do të shpërbleheni në punë, në çdo drejtim. Ndërkohë në dashuri, ylli juaj udhëheqës, do ju bëjë të jeni të dyshimtë dhe ekstremist xheloz. Ekuilibrin dhe qetësinë do e gjeni tjetërkund. Beqarët do argëtohen me shoqërinë dhe nuk dome ndjejnë aspak mungesën e një të dashuri/e.

Peshorja

Një Hënë e hutuar dhe indiferente do t’iu acarojë së tepërmi. Do të jetë një ditë e vështirë dhe torturuese, por pavarësisht gjithçkaje, do të jepni maksimumin si në familje edhe në profesion. Në planin financiar do arrini të ekuilibroni të ardhurat dhe do keni mundësi edhe për të shpenzuar.

Akrepi

Engjëlli juaj mbrojtës, do ju tregojë strategjitë më të mira të fitores. Nuk doni të keni limite, por dëshironi që të veproni për çdo gjë në liri absolute. Do jetë një e shtunë e mbushur me angazhime, por që do të merrni shpërblime. Kujdes duhet të tregoni me shëndetin, i cili do jetë disi delikat sot.

Shigjetari

I keni mjetet dhe mundësitë për të fituar. Siç ju sugjeron Marsi me qetësi dhe durim, mund të merrni atë që dëshironi. Në punë dhe në dashuri do të tregoheni euforik dhe plot energji dhe do arrini ato që doni. Shëndeti do jetë i mirë, nuk do keni arsye për t’u shqetësuar.

Bricjapi

Brenda jush jeton indinjata dhe mllefi, por jeni të mbushur edhe me dyshime. Ndikimi negativ i Hënës, kërkon që të reagoni më mirë dhe të studioni më me detaje një taktikë fituese. Gjatë gjithë kohës do keni pranë partnerin/en tuaj. Ata që janë vetëm do kenë një ditë të mbushur me takime interesante.

Ujori

Keni dëshirë për t’u përfshirë në lojë dhe sidomos në sferën profesionale, doni të konkretizoni një ide që ju vërtitet në kokë, duke braktisur kështu bindjet tuaja. Ankthi nuk do t’iu lërë të qetë, por vetëm drejt mbrëmjes do të relaksoheni. Në dashuri do kaloni një ditë të qetë, ku nuk pritet asgjë e papritur.

Peshqit

Mundohuni që mos të jeni të papërgatitur, por kapini fluturimthi mundësitë e çmuara dhe të papërsëritshme që do ju ofrohen. Financat do arrini t’i organizoni në mënyrën e duhur. Në këtë të shtunë, sakrifikohuni disi, në mënyrë që të shpëtoni një miqësi të rëndësishme dhe të çmuar, edhe për të ardhmen. Shëndeti do jetë pak delikat, por asgjë për t’u shqetësuar.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button