Horoskopi ditor, e hënë 9 dhjetor 2019

Dashi

Do keni mosmarrëveshje te vogla sot ne jetën tuaj ne çift, por te gjitha këto do jene pa pasoja te renda. Menjëherë do i kuptoni gabimet dhe do mundoheni ta ndreqni situatën. Beqaret do takohen me një person dhe zemra do iu rrahe menjëherë sapo te jene pranë tij. Ne planin financiar, me pak maturi dhe me një menaxhim te mire do ia dilni mbanë.

Demi

Gjerat do shkojnë si duhet sot ne jetën tuaj ne çift. me partnerin do ruani një komunikim te mire dhe nuk do ketë aspak debate apo mosmarrëveshje. Edhe beqaret do jene ne humorin e duhur për te dale neper takime e për te njohur persona te rinj. Priten ndryshime. Ne planin financiar tregohuni shume te kujdesshëm sepse do jeni ne prag te një katastrofe po gabuat.

Binjaket

Do jeni shume te arsyeshëm sot ne jetën tuaj ne çift dhe do sqaroni gjithçka me mirëkuptim dhe maturi. Edhe partneri do jete me i duruar dhe me tolerant. Beqareve do iu duhet te bëjnë zgjedhje te vështira te cilat do ua ndryshojnë jetën. Financat nuk do jene te këqija, kështu qe përfitoni nga situata për t’i organizuar edhe me mire ato.

Gaforrja

Nëse jeni ne një lidhje, marrëdhënia ne çift do shkoje me se miri. Do i rregulloni te gjitha probleme dhe do ndiheni me te qete. Beqaret nuk duhet te nxitohen dhe te pranojnë propozimet qe do iu bëhen . Do ketë persona qe mund te kenë edhe lidhje te tjera dhe do duan te tallen me ta. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire. Do shpenzoni pa u menduar.

Luani

Jeta juaj ne çift nuk do ketë aspak te reja gjate kësaj dite. Merrini gjerat si t’iu vijnë pa bere sakrifica shume te mëdha. Beqaret me ne fund do mund te fillojnë një histori dashurie te vërtetë dhe mjaft emocionuese. Me financat do keni vështirësi. Nuk do mund t’i bëni balle tundimit për te shpenzuar shuma te mëdha për objekte te panevojshme për momentin.

Virgjeresha

Te dashuruarit nuk duhet te rrezikojnë shume gjate kësaj dite dhe te flasin me partnerin për tema delikate. Kujdes! Beqaret do kenë disa takime te shpejta me persona qe do i joshin menjëherë. Pranoni te takoheni serish me ta. Për financat nuk duhet te shqetësoheni. Fale perkujdesit te kohëve te fundit, situata do jete mese e qëndrueshme.

Peshorja

Do keni një jete sociale mjaft aktive gjate kësaj dite dhe ka mundësi qe ta lini paksa pas dore partnerin. Kjo do e mërzitë atë dhe do e beje te mendoje seriozisht për te ardhmen. Beqaret duhet te reflektojnë mire para se te pranojnë ftesa. Nga ato do varet e nesërmja. Nëse nuk i menaxhoni si duhet te ardhurat dhe nëse shpenzoni pa kursim do keni probleme te mëdha.

Akrepi

Dite e kënaqshme për sa iu përket çështjeve te zemrës. Do kaloni çaste te mrekullueshme me partnerin dhe do dashuroheni me te ashtu si vetëm ju dini. Beqaret po nuk u treguan realiste nuk do e gjejnë dashurinë. Askush nuk është perfekt. Ne planin financiar duhet ta shtrëngoni paksa rripin sepse mund te lindin vështirësi te mëdha me vone.

Shigjetari

Dite goxha delikate kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do kuptoheni mire me partnerin dhe kjo mund te sjelle debate te forta. Beqaret do kenë një dite premtuese dhe te mbushur me propozime emocionuese. Edhe sikur te doni nuk do iu rezistoni dot personave qe do keni rreth e rrotull. Shpenzimet duhen kryer me maturi ne mënyrë qe te mos ketë probleme.

Bricjapi

Jeta ne çift do konsolidohet edhe me tepër gjate kësaj dite. Do e respektoni tjetrin dhe do pranoni te bëni edhe ndonjë sakrifice te vogël. Beqaret nuk do i marrin seriozisht ftesat e do iu bëhen pa e kuptuar s mund te humbin mundësi te çmuara. Te ardhurat do mbrohen nga yjet deri ne njëfarë pike, megjithatë mos shpenzoni kuturu. Maturia vlen gjithmonë.

Ujori

Dite mjaft euforike kjo e sotmja për te dashuruarit. Emocionet do jene te njëpasnjëshme dhe do iu duket shpesh vetja si ne një ëndërr. Beqaret do realizojnë disa takime te këndshme dhe do ndihen mjaft mire. E ardhmja mund t’iu ndryshoje shpejt. Me paratë gjerat do ecin shume mire. Do e dini sa te shpenzoni qe t’iu mbeten edhe disa para mënjanë.

Peshqit

Shtojini dozat e imagjinatës ne çift gjate kësaj dite nëse nuk doni qe rutina t’iu pushtoje dhe te keni probleme. Duhen bere patjetër disa ndryshime. Beqaret do kenë takime mbresëlënëse me persona qe me pare i nënvlerësonin. Ne planin financiar jo vetëm qe do ndiheni te qete kur te shpenzoni, por do mund te hiqni edhe disa para mënjanë

Lajme të ngjashme

Back to top button