Reagon Han për ngjarjet e fundit në Kuvend

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johanes Han, në profilin e tij në Tuiter, e ka dënuar dhunën ndaj deputetëve në Kuvendin e Maqedonisë, njofton Portalb.mk.

“Më së ashpërmi i dënoj sulmet ndaj anëtarëve të parlamentit. Dhuna nuk e ka venin në Kuvend. Demokracia patjetër duhet të vazhdojë sipas kursit të saj”, shkruajti Han.

LEXO: Gjendja në Kuvend pas sulmeve (FOTO+VIDEO)

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button