Turqi, zbulohen në një autobus 108 kilogramë heroinë

Policia e Turqisë ka arrestuar në krahinën Adana katër persona të cilët dyshohen se kanë transportuar me një autobus udhëtarësh mbi 100 kilogramë drogë, e llojit heroinë, raporton Anadolu Agency (AA).

Burime policore kanë thënë në kushte anonimiteti se pjesëtarët e policisë nga departamenti për Trafikim dhe nga departamenti për Krim të Organizuar, kanë vepruar pas një njoftimi të marrë paraprakisht për të ndaluar një mjet transporti i cili për destinacion ka pasur krahinën Van.

Në pakot të cilat kanë qenë të fshehura në karrigen ndihmëse afër shoferit, janë zbuluar 108 kilogramë heroinë dhe 120 pako me cigare.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button