E pabesueshme, por është i njëjti person, ja si u dobësua! (FOTO)

Një mësuese e shkollës fillore ka veshur bikini për herë të parë në jetën e saj pas humbjes së 95 kg dhe heqjes së 5 kg lëkurë të tepërt.

29-vjeçarja Mallory Buettner, nga Quinte West në Ontario Kanada, vendosi dy vite më parë që t’i nënshtrohej një ndërhyrje kirurgjikale për zvogëlimin e stomakut pasi pesha e saj kishte kaluar 180 kg.

Më 30 qershor të këtij viti për të përfunduar transformimin e saj, Mallory iu nënshtrua sërish një operacioni për të hequr nga trupi i saj rreth 5 kg lëkurë të tepërt që i ishte formuar nga rënia drastike në peshë.

Por trupi i saj i ri ka edhe një çmim të madh për t’u paguar- duke përfshirë komplikimet në kirurgji, dhe anulimin e martesës me të fejuarin, i cili sipas saj nuk binte dakord me jetën e saj të re.

1471385573_1 1471385768_6

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button