Humb garën për ta ndihmuar rivalen (Video)

 

Se sporti është më tepër se një garë, dëshmon edhe gara e fundit në Atletikë në Lojërat Olimpike të Rios.

Nikki Hamblin dhe Abbey D’Agostino përfunduan të fundit cak për vrapim prej 5000 metrash, pasi njëra-tjetrën ndihmuan pas rrëzimit në mes të garës.

Atletja e Zelandës së Re dhe amerikane ishin vetëm pesë rrethe larg përfundimit të garës, kur Hamblin u rrëzua pas përplasjes me një grup të vrapuesve dhe kjo bëri që amerikane ta ndihmoj, transmeton Telegrafi.

Pas këtij gjesti, D’Agostino mori shumë komente pozitive për këtë veprim, ndërsa Komiteti Olimpik Ndërkombëtar raportohet se do t’i ndajë një çmim në formë të mirënjohjes.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button