Faktori tërheqës i juaj sipas shenjës suaj së horoskopit

Disa njerëz ju ngjisin; disa të tjerë jo. Disa i joshni, por ndonjëherë nuk ia dilni dot, dhe ata mbeten në të shkuarën. Sepse, herët apo vonë, dikush që ju pëlqen (mik apo i dashur) do t’ju zgjedhë ju ashtu siç ju zgjodhët atë. Përse pikërisht ai? Varet nga ju. Përveç cilësive ‘të vështira’ të shenjës suaj, ju mbartni edhe ato anë të mira që i bëjnë për vete disa njerëz. Cilat janë ato?

Dashi

Dashi është një shenjë e lindur për të udhëhequr. Ju nuk ndiqni trende; ju i krijoni ato. Edhe pse mund të jeni impulsivë dhe ndonjëherë i lini gjërat përgjysmë, keni një entuziazëm dhe një optimizëm që ju karakterizon: ky është faktori më i fortë i joshjes suaj.

Demi

Demi njihet si një shenjë shumë kokëfortë! Por, jeni aq sharmantë dhe aq me këmbë në tokë, sa gjithçka tjetër lihet mënjanë. Ju i joshni njerëzit me qasjen plot klas ndaj jetës dhe botës; sensualitetit, dhe shijes së hollë në vlerësimin e të bukurës. Dhe më e rëndësishmja: jeni partner besnikë dhe bujarë.

Binjakët

Natyra impulsive e Binjakëve ndonjëherë e vështirëson ndërveprimin me të tjerët, por është pikërisht kjo ajo që gjithashtu, ju kthen në një prani të këndshme për t’u pasur afër. Jeni energjikë, dhe e keni gjithmonë diçka të mençur për të thënë. Nuk ka asnjë moment “budallallëku” për Binjakët!

Gaforrja

Gaforrja mund të jetë e mbindjeshme dhe shumë e përqendruar tek vetja. Por të tjerët mund ta harrojnë këtë, për hir të besnikërisë, mbështetjes dhe kujdesit që ju ofroni për ta. Nëse e doni dikë, e ndjeni të natyrshme t’i falni atij të gjithë dashurinë, ëmbëlsinë dhe mundësisht edhe dhurata, për t’ia bërë të qartë partnerit se e doni.

Luani

Po, Luani mund të jetë shenja më “mburravece” e horoskopit, dhe ndonjëherë vetëbesimi dhe ambicia e tyre mund t’u duket e tepruar disave, por keni të tjera gjëra që ua rrëmbejnë atyre zemrën. Ju si Luan jeni shumë besnikë dhe mund të jeni miqtë më bujarë. Të tjerët dashurohen me entuziazmin dhe pasionin me të cilin bëni gjithçka.

Virgjëresha

Shenja që pëlqen të analizojë çdo gjë: përfshirë edhe të tjerët, që nga mënyra sesi grimohen tek mënyra sesi flasin. Por në thelb jeni të sinqertë, të vërtetë, me të tjerët dhe mbi të gjitha me veten. Për këtë jeni shumë të çmueshëm për ta, por jo vetëm! Jeni partnerë dhe miq tek të cilët mund të mbështetesh.

Peshorja

Ashtu si Luanët, edhe Peshorja kërkon vëmendjen e të gjithëve dhe mund të jetë shpesh e pavendosur. Sidoqoftë, hiri juaj i brendshëm, aftësia për të thënë kurdoherë fjalën e duhur në kohën dhe vendin e duhur, mbizotërojnë mbi të tjerat duke u kthyer në një magnet për njerëzit. Peshorja është shenja më e shoqërueshme dhe veç kësaj, arrin të krijojë një ambient të paqtë e të këndshëm mes miqve të tyre.

Akrepi

Në të kundërt me Peshoren, shenja e Akrepit nuk shquhet aspak për të qenë e shoqërueshme dhe shpesh, u pëlqen më tepër vetmia. Por ju i fitoni zemrat e të tjerëve duke qenë partnerët më pasionantë që mund të ekzistojnë, dhe shumë besnikë! Për akrepët më e rëndësishmja është të krijojnë marrëdhënie plot pasion dhe energji, çka ndonjëherë i bën të tjerët të përballen edhe me bipolaritetin e humorit të tyre.

Shigjetari

Ndonjëherë Shigjetarët mund të tregohen të pandjeshëm apo të pashoqërueshëm, duke i bërë të tjerët edhe të duan të largohen. Por ata rrinë sepse, nuk ka partnerë më emocionues, e që të falin kaq shumë aventurë sa Shigjetarët!

Bricjapi

Bricjapët mund të jenë të pabesë, dhe vetëbesimi që kanë mund t’i bëjë të duken arrogantë dhe mburravecë. Por është pikërisht ky besim i natyrshëm në vete që i tërheq kaq shumë të tjerët tek ju. Nëse një Bricjap vendos t’i fitojë dikujt zemrën, i përkushtohet atij me gjithë forcat për t’ia dalë.

Ujori

Shenja rebele e horoskopit, Ujori, është në kërkim të argëtimit, risisë dhe emocionit, shkruan Anabel. Me këtë prirje të lindur drejt përjetimeve intensive ju i joshni të tjerët, sepse për ju njerëzit e rinj janë si një aventurë e re.

Peshqit

Edhe pse Peshqit është një shenjë shumë e ndjeshme dhe idealiste, kjo kthehet pikërisht në pikën e tyre më të fortë për t’i bërë të tjerët t’i dashurojnë. Ju u përkushtoheni të tjerëve me gjithë shpirt, dhe shikoni gjithmonë më të mirën e kujtdo.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button