Azilkërkues shqiptarë përleshën me ata sirianë në një kamp në Gjermani

Rreth 30 azilkërkues janë përfshirë në një përleshje mes një grupi shqiptarësh dhe sirianësh në një kamp azilantësh.

Përleshja ka ndodhur të hënën në mbrëmje në kampin e qytetit Schneeberg (në Sachsen).

Për gjatë shpërndarjes së ushqimit, rreth 30 azilkërkues nga Shqipëria dhe Siria janë përleshur mes veti, raporton shortnews.de.

Për të qetësuar situatën u deshën të ndërhynë mbi 30 policë gjermanë. Ndërkohë si pasojë e kësaj ngjarje, forcat policore arrestuan tre meshkuj shqiptarë, transmeton “albinfo.ch”.

Kjo nuk është hera e parë që mediat gjermane raportojnë për përleshje të shqiptarëve me komunitete tjera në kampe refugjatësh në Gjermani./Albinfo.ch/

Lajme të ngjashme

Back to top button