Nuk ndalet James, por ndalen Cavaliers

LeBron James nuk ka arritur i vetëm që të ndalë fuqinë e Golden State në ndeshjen e pestë finale të NBA. Golden State arriti fitore me rezultat 104-91 në ndeshjen e pestë finale.
James edhe një herë ishte i pandalshëm duke arritur trefishor me 40 pikë, 14 kërcime dhe 12 asistime por që nuk e pati përkrahjen e bashkëlojtarëve që nuk treguan asgjë në këtë përballje.
Stephen Curry në anën tjetër ishte më i miri te Golden State me 36 pikë i përkrahur shumë edhe nga Klay Thompson.

Lajme të ngjashme

Back to top button